Sraz rodáků v Korosekách

V sobotu dne 12. srpna 2006 se uskutečnil sraz rodáků z obce Koroseky. Svéráznou pozvánkou byli sezváni jak mladší, tak i starší rodáci, všichni obyvatelé obce i příbuzní a známí. Již týden před srazem začaly přípravné práce, na kterých se podíleli všichni místní - úklid prostranství, oprava kapličky, zabíjačka a zpracování masa ze selete, pečení a vaření dobrot, zhotovení tabla fotografií na téma "Koroseky dříve a nyní", zajištění stolů a lavic a stavba stanů pro případ nepříznivého počasí.

Slavnost začala kolem 15. hod. průvodem ke kapličce, kde se při projevech připomněla historie obce a  minutou ticha uctila památka rodáků, kteří se tohoto setkání nedožili. Pokračovalo se v prostoru kolem hasičské zbrojnice pojídáním různých specialit a popíjením lahodných moků, které vyrobili a dodali štědří dárci a sponzoři. Na setkání se i mohutně zpívalo za doprovodu dvou harmonik a křídlovky. Zatím se na ohni dopékalo prasátko, ze kterého každý dostal pěknou a chutnou porci.

Na pamětní listinu se podepsalo celkem 97 spokojených účastníků. Končilo se, jako vždy při jiných akcích v Korosekách, až dlouho po půlnoci. Vše dopadlo na výbornou, ani vytrvalý déšť nakonec nikomu nevadil.

 

 

 

Fotogalerie: Rodáci

Foto: Libuše Vepřeková

Vyhledávání

Diskusní téma: Rodáci

Datum 06.11.2011
Vložil Landa Ivan
Titulek Setkání

Rád bych se setkání zúčastnil. Z Koresek pochází můj dědeček a maminka. Takže rád se se všemi uvidím
i.landa@email.cz

Datum 08.07.2014
Vložil EVA HORSKÁ-DLABALOVÁ
Titulek Re: Setkání

DOBRÝ DEN, HLEDÁM RŮŽENU ROZENOU,HLODINKOVOU , JEJÍ RODINA BYDLELA V KOROSEKÁCH. BYLA JSEM U NÍ NAPOSLEDY VE FRYMBURKU CCA 1978. RŮŽENKA ROČNÍK 1955-56 DÍKY ZA MOŽNÝ TIP A PRIMA LÉTO

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode